Sport

Messi dhe Ramosi - rivalët e mëdhenj te Barça e Reali bëhen bashkëlojtarë te Parisi

 

Si personazhet kryesore të skuadrave rivale në “El Clasico”, futbollistët u përballën me njëri-tjetrin shumë herë. Tani ata janë bashkuar dhe kanë një qëllim të përbashkët.

Ikonat e mëdha të Barcelonës dhe Real Madridit, Lionel Messi dhe Sergio Ramos, luftuan për më shumë se një dekadë në kulmin e futbollit spanjoll, por tani ata janë bashkëlojtarë te skuadra e Paris Saint-Germainit. Nga përballjet brutale, breshëritë verbale dhe betejat emocionuese një me një, rivaliteti i Ramosit dhe Messit bëri që shkëndijat të fluturojnë në “El Clasicot” e shumtë, ndërsa ata duhet t’i lënë anash të gjitha këto dhe ta ndihmojnë Parisin të arrijë synimin – trofeun e Ligës së Kampionëve.