Sport

Rashica mposhtet nga Liverpooli në debutimin te Norwichi

 

Milot Rashica ka debutuar me humbje në elitën e futbollit anglez. Të shtunën në mbrëmje, Rashica me skuadrën e tij të re Norwichin, u mposht nga gjiganti anglez, Liverpooli, me rezultatin 3:0, në xhiron e parë të Premier Leagues.

Reprezentuesi i Kosovës luajti për 77 minuta në këtë ndeshje dhe u zëvendësua nga ish-bashkëlojtari i tij te Werder Bremeni, Josh Sargent.