1 perditesime
19:03

Gjilani siguron në fund një pikë

Skuadra e Gjilanit e ka siguruar në fund një pikë në ndeshjen ndaj Drenicës.

Ndeshja Drenica – Gjilani u zhvillua të shtunën në “Bajram Aliu” në Skenderaj dhe i takoi xhiros së parë të elitës së futbollit kosovar.

Gjilani siguroi barazimin me autogolin e Lushtakut.

17:25

Drenica në epërsi ndaj Gjilanit

Skuadra e Drenicës është në epërsi përballë Gjilanit, në ndeshjen e parë të edicionit të ri të Superligës së Kosovës në futboll.

Golin për skuadrën nga Skenderaj e shënoi Jose Denisson Silva në minutën e 16-të nga gjuajtja e lirë.