Sport

Xhaka rinovon me Arsenalin dhe thotë se ka synime të mëdha këtë sezon

 

Mesfushori Granit Xhaka e ka konfirmuar rinovimin e kontratës me skuadrën e Arsenalit, në një intervistë për uebfaqen zyrtare të klubit. Ai ka thënë se është i kënaqur me rinovimin e kontratës, ndërsa ka shtuar se gjatë verës ka refuzuar edhe kalimin te skuadra e Romës. Me rinovimin e kontratës Xhaka do të jetë pjesë e Arsenalit deri në verën e vitit 2024. Mesfushori është pjesë e Arsenalit prej vitit 2016, kur iu bashkua nga Borussia Moenchengladbachu, dhe aktualisht është njëri prej lojtarëve më me përvojë në klub.

“Jam shumë i lumtur që jam ende këtu. Kam firmosur kontratën e re dhe natyrisht që dua të jap gjithçka nga vetja për klubin dhe tifozët, në çdo stërvitje dhe ndeshje”, ka thënë Xhaka, 28-vjeçar.