Sport

Trajneri Bash është kthyer te Peja me mision të qartë, titullin e kampionit

Sezonin e shkuar, aventura e trajnerit nga Turqia, Shemsettin Bash, te KB Peja ishte shumë e shkurtër. Ai mori drejtimin e ekipit pejan pas largimit të kroatit Edi Xhelalija, por u largua pas dy ndeshjeve për shkak të arsyeve familjare. Bash pati një fitore dhe një humbje me Pejën sezonin e shkuar dhe tani është kthyer për ta vazhduar punën dhe për ta kompletuar misionin për sezonin e ri. Ai e mposhti Vëllaznimin, por pësoi disfatë nga Golden Eagle Ylli. Muajin e shkuar KB Peja konfirmoi se turku Bash ka firmosur kontratë njëvjeçare dhe ai tashmë ka nisur përgatitjet me ekipin. Këtë herë 48-vjeçari insiston se nuk ka ardhur te Peja për t’u larguar sikurse edicionin e shkuar, por për të qëndruar deri në fund dhe për ta udhëhequr ekipin drejt sukseseve në sezonin e ri. Vetë Bash ka insistuar se te Peja është kthyer për trofe.

 

Sezonin e shkuar, aventura e trajnerit nga Turqia, Shemsettin Bash, te KB Peja ishte shumë e shkurtër. Ai mori drejtimin e ekipit pejan pas largimit të kroatit Edi Xhelalija, por u largua pas dy ndeshjeve për shkak të arsyeve familjare. Bash pati një fitore dhe një humbje me Pejën sezonin e shkuar dhe tani është kthyer për ta vazhduar punën dhe për ta kompletuar misionin për sezonin e ri. Ai e mposhti Vëllaznimin, por pësoi disfatë nga Golden Eagle Ylli. Muajin e shkuar KB Peja konfirmoi se turku Bash ka firmosur kontratë njëvjeçare dhe ai tashmë ka nisur përgatitjet me ekipin. Këtë herë 48-vjeçari insiston se nuk ka ardhur te Peja për t’u larguar sikurse edicionin e shkuar, por për të qëndruar deri në fund dhe për ta udhëhequr ekipin drejt sukseseve në sezonin e ri. Vetë Bash ka insistuar se te Peja është kthyer për trofe.

“Synimi im është që të punoj te Peja deri në fund të sezonit. Edicionin e shkuar nuk arrita ta vazhdoja punën për shkak të problemeve familjare. Mirëpo tani jam këtu dhe besoj se në sezonin e ri gjërat do të jenë shumë më mirë”, është shprehur Bash për KOHËN. “Në çdo garë që do të paraqitet Peja në sezonin e ri, synimi është i qartë. Pra, do ta kërkojmë trofeun dhe titullin e kampionit”.