Sport

Guardiola nuk ia garantoi vendin Ronaldos

 

Trajneri i Mancester Cityt, Pep Guardiola, nuk ia kishte garantuar vendin Cristiano Ronaldos në “Etihad Stadium”, ndërsa Manchester Unitedi e shfrytëzoi rastin dhe e riktheu në klub yllin portugez.

Ronaldo e la Juventusin të premten pasi u përshëndet me shokët e skuadrës dhe udhëtoi drejt Lisbonës me aeroplan privat. Të enjten mbrëma u tha se Ronaldo do të transferohej te Manchester City, por 24 orë më vonë, 36-vjeçari u zyrtarizua nga “djajtë e kuq”.