Sport

Ronaldo do të debutojë për Unitedin ndaj Newcastlet

 

Ylli portugez do të debutoj me fanellën e Manchester Unitedit në javën e ardhshme, kanë raportuar të premten mediumet britanike. Bëhet e ditur se Ronaldo do të luaj me Unitedin në ndeshjen kampionale kundër Newcastlet që zhvillohet në stadiumin “Old Trafford” më 11 shtator dhe i takon xhiros së katërt në Premier League.

Ronaldo iu bashkua Unitedit javën e shkuar nga skuadra e Juventusit.