Sport

Ronaldo nuk është një 36-vjeçar i zakonshëm

 

Ambasadori i klubit Manchester United, Denis Irwin, beson se portugezi Cristiano Ronaldo po bëhet më i mirë me kalimin e viteve. Irwin ka deklaruar se legjenda e kthyer në klub nuk është në asnjë mënyrë një 36-vjeçar i zakonshëm.

Unitedi me krenari njoftoi të martën për transferimin e yllit portugez në “Old Trafford” dhe tifozët e klubit në të gjithë botën kanë festuar që atëherë. Në fakt Ronaldo gjatë këtyre ditëve do t’i bashkohet Unitedit në stërvitje, kurse debutimin pritet ta bëjë më 11 shtator, në ndeshjen kampionale në shtëpi kundër Newcastle Unitedit. Ai sërish do ta bartë fanellën me numrin shtatë, të cilën ia liroi uruguaiani Edinson Cavani.