Sport

Arti Hajdari, lojtari më i mirë i turneut të Superkupës

 

Basketbollisti i Prizrenit-16, Arti Hajdari ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë në turneun e Superkupës së Kosovës.

Hajdari ishte lojtari kryesor i Prizrenit në triumfin e së dielës në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Prizreni në finale e mposhti Trepçën.