Sport

Tebas: Largimi i Messit nga Barcelona nuk ishte për arsye ekonomike

 

Kreu i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se largimi i Lionel Messit nga Barcelona është mjaft i dhimbshëm jo vetëm për klubin, por edhe për ligën. Ai ka thënë se Messi nuk e ka merituar një largim i tillë dhe se largimi nuk ishte për arsye ekonomike.

Te Barcelona kishin thënë se nuk ka qenë i mundur vazhdimi i kontratës me Messin, pasi do të rrezikohej mbijetesa financiare e klubit, ndërsa kishte pasur kritika edhe për La Ligan.