Sport

Shpenzuesit e mëdhenj kërcënojnë të prishin hierarkinë e Ligës së Kampionëve

Foto: AP
 

Faza e grupeve në Ligën e Kampionëve fillon të martën me një ndeshje mes skuadrave tradicionale të “peshës së rëndë”, Barcelonës dhe Bayern Munichut. Por shpenzuesit e mëdhenj në vende të tjera janë favoritë për trofeun e garës elitare, pas një vere tërheqëse me transferime.

Paris Saint-Germaini përforcoi rolin e favoritit për Champions me ardhjen e superyllit Lionel Messi nga Barcelona, ​​ish-kapitenit të Real Madridit, Sergio Ramosit, portierit fitues të Kampionatit Evropian me Italinë, Gianluigi Donnarummas, mesfushorit holandez Georginio Wijnaldum dhe mbrojtësve të krahut Achraf Hakimi dhe Nuno Mendes. Ky i fundit ishte lojtari më i mirë i ri në Portugali sezonin e kaluar.