Sport

Drita e gatshme ta tregojë forcën edhe ndaj Ballkanit

 

Dy prej tri skuadrave të para në tabelë, Drita dhe Ballkani, do të përballen mes vete në derbin e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshja Drita – Ballkani zhvillohet të mërkurën prej orës 16:00 në stadiumin e qytetit në Gjilan. Drita e Ballkani kanë bilanc të njëjtë këtë edicion pas tri xhirove të para. Kanë tubuar nga shtatë pikë, por Ballkani është lider falë goldallimit më të mirë. Drita është e treta derisa vendin e dytë e mban Drenica, po ashtu me shtatë pikë të mbledhura.