Sport

Yj të rinj, probleme të vjetra për Unitedin në Champions

Foto: AP
 

Me Cristiano Ronaldon të kthyer në Manchester United, dështimi për të kaluar fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve për sezonin e tretë rresht është e paimagjinueshme.

Megjithatë, të njëjtat probleme u bartën nga kampanja e dështuar e sezonit të kaluar në atë që filloi keq të martën në Zvicër - gabime në mbrojtje plus gabimet në disiplinë që çuan në një karton të kuq në momentin më të papërshtatshëm për Unitedin. Edhe transferimet e reja, Ronaldo e Raphael Varane - katër herë fitues të Ligës së Kampionëve me Real Madridin - nuk arritën ta shpëtojnë ekipin e shtrenjtë dhe të mbushur me yje të Manchester Unitedit nga humbja e pashpjeguar të martën mbrëma ndaj Young Boysit, në ndeshjen e parë të Grupit F të Championsit. Kështu që, Unitedi pësoi një humbje tjetër me rezultat 2:1 nga ekipi i rangut më të ulët që e ka në grup, i cili përbëhet edhe nga Villarreali e Atalanta.