Sport

Leonardo shpjegon situatën e Donnarummas te PSG-ja

 

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germainit, Leonardo nuk e sheh aspak të komplikuar situatën e portierit të Italisë, Gianluigi Donnarumma te ekipi francez.

Donnarumma iu bashkua PSG-së gjatë verës si përforcim i madh pasi i skadoi kontrata me Milanin, por nuk është titullar. Ai deri më tani ka vetëm një paraqitje për Parisin dhe vazhdimisht ka qenë rezervist i Keylor Navasin, të cilin pe preferon trajneri Mauricio Pochettino.