Sport

Basketboll, xhiroja e dytë me ndeshje interesante

 

Në xhiron e dytë të Superligës së Kosovës në basketboll, do të ketë ndeshje interesante. Kjo xhiro nis të shtunën me dy ndeshje dhe mbyllet të dielën, me dy ndeshjet tjera.

Dueli i parë, i cili edhe e hap javën e dytë është ai ndërmjet Rahovecit dhe Dritës, ekipe që kanë regjistruar humbje në xhiron e parë.