Sport

Pochettino kërkon durim për ekipin e tij të mbushur me yje

Foto: AP
 

Reagimi në Francë ndaj ekipit të Paris Saint-Germainit pas rezultatit të papritur në mesjavë kundër Club Brugget në Ligën e Kampionëve ka qenë i pafalshëm.

PSG-ja, ekipi i ri galaktik i futbollit, u vlerësua “fantazmë” nga e përditshmja sportive “L’Equipe”, pasi shpëtoi me barazimin 1:1 kundër kampionit të Belgjikës, në atë që ishte ndeshja e parë e Lionel Messit si startues te Parisi. Messi luajti përkrah Kylian Mbappes dhe Neymarit për herë të parë, por, siç shkroi “Le Parisien”, “ëndrra për të parë tandemin ‘MNM’ së bashku pothuajse u shndërrua në një makth”.