Sport

Vdiq në moshën 81-vjeçare legjenda angleze, Jimmy Greaves

 

Ish-sulmuesi i Anglisë dhe golashënuesi rekord i Tottenhamit, Jimmy Greaves ka vdekur në moshën 81-vjeçare.

Greaves filloi karrierën e tij me Chelsean para se të kalonte tek AC Milan, Spurs dhe West Ham.