Sport

Rrahje masive në futbollin amator zviceran

 

Një rrahje masive ka ndodhur në një ndeshje të futbollit amator në Zvicër mes US Semines dhe FC Locarnos, raporton BLICk.

Ndeshja e zhvilluar të shtunën, që i takon rangut të shtatë të futbollit zviceran, u ndërpre në minutën e 67-të, kur lojtari i Locarnos, Saverio Manfreda u përjashtua me të kuq.