Sport

Juvntusi mund të llogarisë në Chiesan për ndeshjen e ardhshme

 

Federico Chiesa nuk ka asnjë lëndim serioz dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme të Juventusit që e luan të dielën në kuadër të xhiros së gjashtë në Serie A.

Chiesa u dëmtua në ndeshjen e fundit ndaj Spezias, duke u zëvendësuar në fund për shkak një shqetësimi në muskul.