Sport

Puna e trajnerit Svensson e ka kthyer Mainzin sërish në qendër të vëmendjes

FOTO: AP
 

Juergen Klopp, Thomas Tuchel, Bo Svensson?

Të qenit trajner i Mainzit në Bundesligë në mënyrë të pashmangshme do të thotë të krahasohesh me emrat e shquar që filluan në ekipin gjerman dhe vazhduan të stërvitnin klube të klasit botëror.