Sport

Reali kërkon mbrojtësin turk

 

Real Madridi është i interesuar ta forcojë repartin e mbrojtjes me qendërmbrojtësin e Leicesterit, turkun Caglar Soyuncu kanë raportuar mediumet spanjolle.

Soyuncu po shihet te Reali si përforcim i duhur për mbrojtjen dhe po pëlqehet edhe nga trajneri Carlo Ancelotti. Për 25-vjeçarin Reali është i gatshëm të paguajë rreth 40 milionë euro dëmshpërblim.