Sport

Joshua “këshillohet” që të mos dalë në rimeç me Usykun

 

Frank Warren beson se ende është i mundur një meç mes Anthony Joshuas dhe kampionit britanik të kategorisë së rëndë në boksin profesionist, Tyson Fury, me gjithë goditjen e madhe që mori Joshua të shtunën mbrëma.

Dueli unifikues i titujve të botës mes Joshuas dhe Furyt është përfolur gjatë, por është shtyrë disa herë. Warren, që promovon kampionin e WBC-së, Furyn, thotë se te dueli mund të vijë sërish, ndonëse Joshua ka humbur territor me humbjen nga Oleksandr Usyk. Ylli britanik, Joshua, ka mbetur pa tituj në versionet IBF, WBA, WBO dhe IBO.