Sport

Tri skuadra pas Sanchezit

 

Alexis Sanchez do të largohet nga Interi. Sulmuesi kilian nuk do të vazhdojë kontratën me skuadrën italiane dhe do të jetë futbollist i lirë në qershor të vitit të ardhshëm.

Sanchez pritet që karrierën të vazhdojë në ndonjë skuadër tjetër evropiane.