Sport

Suedia fton Ibrahimoviqin për ndeshjen me Kosovën

 

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq është përfshirë në listën e përzgjedhësit të Suedisë, Janne Andersson për ndeshjen me Kosovën. Andersson, të martën ka publikuar listën prej 25 futbollistëve për ndeshjet e muajit të ardhshëm që Suedia i luan në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Suedia muajin tjetër i luan dy ndeshje dhe të dyja i zhvillon në shtëpi, në stadiumin “Solna Arena”. Më 9 tetor përballet me Kosovën, ndërsa tri ditë më vonë edhe me Greqinë, në kuadër të Grupit B kualifikues. Ajo që ka rënë në dy në listën e Anderssonit është kthimi i Ibrahimoviqit, i cili nuk ka luajtur prej muajit mars për Suedinë për shkak të lëndimit.