Sport

Kessie dëshiron kalimin në Premier League

 

Franck Kessie dëshiron të transferohet në Premier League në verën e vitit 2022. Për mesfushorin e Milanit janë të interesuara, Chelsea dhe Manchester Unitedi.

Kessie negocoi me klubet që janë të interesuara për të dhe në janar mund të firmos parakontratë.