Sport

Solskjaer pranon se ka presion për trofe, pas transferimeve të mëdha

Foto: AP
 

Ole Gunnar Solskjaer pranon se transferimet e reja të Manchester Unitedit kanë rritur pritshmëritë për trofe.

Ishte Gary Neville që sugjeroi që trajnerit norvegjez po i mbaron koha për suksese në “Old Trafford”. Unitedi është ende në kërkim të trofeut të parë qëkur Solskjaer mori drejtimin e ekipit në vitin 2018. Edicionin e kaluar Unitedi doli nënkampion i Anglisë dhe humbi në finalen e Ligës së Evropës kundër Villarrealit, ekip me të cilin do të përballet të mërkurën në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ish-futbollisti i Unitedit, Neville, shtoi presionin ndaj ish-bashkëlojtarit të tij kur tha se Solskjaer duhet të fitojë trofe për 12 deri në 18 muaj për shkak të mbështetjes që ai ka gëzuar nga pronarët e klubit në tregun e transferimeve.