Sport

Shqiptarët e Lazios me fitore në Ligën e Evropës

 

Tre shqiptarë luajtën për Lazion të enjten mbrëma kur skuadra italiane triumfoi përballë Lokomotivës së Moskës, 2:0, në kuadër të Grupit E të Ligës së Evropës.

Thomas Strakosha në portë dhe mbrojtësi Elseid Hysaj ishin titullar te lacialët, derisa reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, u inkuadrua në lojë në minutën e 42-t në vend të Ciro Immobiles.