Sport

Real Madridi insiston në transferimin e yjeve të Francës

 

Real Madridi vazhdon të insistojnë për transferimin e Kilyan Mbappes së PSG-së. Në fakt, Reali kishte bërë ofertë zyrtare edhe në afatin kalimtar të verës, por ishte refuzuar nga klubi francez.

Në verën e vitit 2022, Mbappe do të jetë lojtar i lirë dhe Reali synon ta marr pa pasur nevojë të paguajë dëmshpërblim.