Sport

Lazio-Inter e Juventus-Roma, supersfidat e Serie A

 

Kampionati i elitës së futbollit italian rikthehet me dy sfida tejet të forta. Lazio e pret kampionin në fuqi Interin të shtunën në orën 18:00 dhe Juventusi ballafaqohet me Romën të dielën në orën 20:45.

Pas shtatë xhirove në Serie A, dominues ka qenë skuadra e Napolit, ku luan kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, e që pritet të ketë minutazhë edhe në fundjavë kundër Torinos.