Sport

Skitarët nisin përgatitjet për Lojërat Olimpike Dimërore

 

Albin Tahiri, Arbi Pupovci, Drin Kokaj dhe Kiana Kryeziu kanë udhëtuar drejt Austrisë për t’u përgatitur për garat e stinorit të ri të skijimit, duke përfshirë edhe Lojërat Olimpik Dimërore që mbahen vitin e ardhshëm në Kinë, përkatësisht në Pekin (Beijing).

Në qendrën skitare, Hintertux Glacier në Austri, skitarët e Kosovës do të qëndrojnë 30 ditë. Por jo të gjithë garojnë në ngjarjen më të madhe sportive.