Sport

Klopp nuk e pëlqen stilin e lojës së Atleticos, por është gati për Simeonen

 

Virgil van Dijk është kursyer për ndeshjet e Ligës së Kampionëve deri më tani këtë sezon pasi trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp është kujdesur të mos e mbingarkojë mbrojtësin e tij pas një dëmtimi të rëndë në gju.

Megjithatë, duket se është koha që holandezi të kthehet fuqishëm në garat evropiane. Van Dijk do të jetë titullar ndaj Atletico Madridit në kryeqytetin spanjoll të martën, gati një vit pasi e mori diagnozën se patjetër duhet t’i nënshtrohet operimit të gjurit të djathtë, gjë që do ta përjashtonte atë për pjesën e mbetur të sezonit të kaluar dhe Kampionatit Evropian.