Sport

Kreu i federatës italiane thotë se Juventusi gaboi me transferimin e Ronaldos

 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina është i bindur se Juventusi bëri lëvizje të gabuar kur e transferoi Cristiano Ronaldon nga Real Madridi. Ronaldo iu bashkua Juventusit në vitin 2018 për 110 milionë euro dhe u largua nga “Zonja e Vjetër” këtë verë për t’u kthyer te Manchester Unitedi për 25 milionë euro.

Me fanellën e Juventusit, Ronaldo shënoi 101 gola në 134 ndeshje me Juventusin në të gjitha garat, duke fituar pesë trofe, përfshirë këtu dy tituj kampioni në Serie A.