Sport

City insiston për mesfushorin Rice

 

Kampioni në fuqi i Anglisë, Manchester City nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi i mesfushorit Declan Rice. Madje, mediumet britanike kanë raportuar të martën se drejtuesit e Cityt po insistojnë te West Hami që ta lirojë mesfushorin në fund të këtij edicioni.

Thuhet se trajneri i Cityt, Pep Guardiola e do me çdo kusht 22-vjeçarin në ekipin e tij dhe drejtuesit e Cityt janë të gatshëm të ofrojnë mbi 70 milionë euro për kartonin e tij.