Sport

Tuchel thotë se Lukaku është “lodhur mentalisht”

Foto: AP
 

Sulmuesi belg Romelu Lukaku është i lodhur mendërisht, pasi “ka luajtur shumë”, tha trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, të martën. Transferimi rekord i klubet londinez po kërkon me çdo kusht t’i japë fund shterpësisë para portës kundërshtare.

Lukaku iu bashkua Chelseat nga Interi në muajin gusht për një dëmshpërblim rekord prej 130 milionë eurosh dhe 28-vjeçari la përshtypje fantastike në javët e para të edicionit. Mirëpo, forma e tij ka pësuar rënie të madhe dhe Lukaku nuk ka shënuar gol për Chelsean që nga mesi i muajit shtator. Trajneri gjerman i Chelseat, Tuchel, tha se problemi është se lojtarët e tjerë të ekipit ende nuk janë përshtatur me Lukakun. Tuchel pranoi se belgu është lodhur mentalisht.