Sport

Pogba i bindur se Unitedi do të jetë i suksesshëm këtë edicion

FOTO: AP
 

Mesfushori Paul Pogba pranon se Manchester Unitedi ka cilësi për të pasur sukses në Ligën e Kampionëve dhe në Premier League. Por francezi thotë se ekipit i duhet ende punë për t’u përmirësuar.

Unitedi të mërkurën mbrëma fitoi 3:2 ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve, edhe pse ishte në disavantazh prej dy golave deri në fillim të pjesës së dytë. Madje pas përfundimit të pjesës së parë tifozët që ishin të pranishëm në tribunat e stadiumit “Old Trafford” filluan t’i vërshëllenin futbollistët duke e ngritur edhe më shumë presionin te trajneri Ole Gunnar Solskjaer, që është në rrezik për t’u shkarkuar. Megjithatë, Unitedi u rikthye me golat e Marcus Rashfordit, Harry Maguires dhe Cristiano Ronaldos për të evituar një humbje tjetër pas asaj në Premier League nga Leicesteri (4:2).