Sport

Bayerni i vendosur të vazhdojë me fitore

 

Lideri i Bundesligës, Bayern Munichu, do të kërkojë të vazhdojë me fitore. Kampioni në fuqi synon ta forcojë edhe më shumë pozitën e parë. “Bavarezët” të shtunën në shtëpi do të kërkojnë fitoren ndaj Hoffenhemit.

“Bavarezët” llogariten favorit ndaj Hoffenhemit, që janë në pozitën e nëntë në renditje me 11 pikë të tubuara. Pas tetë ndeshjeve kanë tri fitore, tri humbje dhe dy barazime.