Sport

Liverpooli i Kloppit i frikësohet Unitedit të luhatshëm

 

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, mohoi kategorikisht se ai “po fërkon duart” për t’i lëshuar sulmuesit e tij në formë fantastike kundër mbrojtjes së dobët të Manchester Unitedit, në ndeshjen e së dielës që luhet në “Old Trafford” nga ora 17:30.

Tre sulmuesit e Liverpoolit, Mohamed Salah, Sadio Mane e Roberto Firmino, po shënojnë lirshëm për ekipin e Kloppit që nuk di për humbje këtë edicion dhe është i dyti në tabelën e Premier Leagues me vetëm një pikë prapa liderit, Chelseat.