Sport

Real Madridi kërkon ta mbajë Benzeman dhe Viniciusin

Foto: AFP
 

Real Madridi është duke planifikuar t’i rinovojë kontratat me disa prej lojtarëve kryesorë të këtij edicioni.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur të hënën se presidenti i klubit, Florentino Perez, është i gatshëm të nisë bisedimet me Karim Benzeman dhe Vinicius Juniorin.