Sport

Bayerni pas portugezit Ramos

 

Bayern Munichu ka shprehur interesim me mesfushorin ofensiv të Benficas, Gonçalo Ramos. “Bild” ka raportuar të mërkurën se Bayerni ka nisur negociatat me ekipin portugez dhe po insiston se transferimin e Ramosit.

20-vjeçari këtë edicion është promovuar në ekipin e parë dhe ka 13 paraqitje në të gjitha garat. Ai ka kontratë me Benfican deri në vitin 2025 kurse kartoni i tij vlerësohet rreth dhjetë milionë euro.