Sport

Arsenali në garë për Roberton

 

Arsenali ka hyrë në garë për të transferuar futbollistin e Barcelonës, Sergi Roberton.

Spanjollit i skadon kontrata me Barçën në fund të sezonit. Ai ka refuzuar ta vazhdojë kontratën dhe pritet të largohet në fund të sezonit si lojtar i lirë.