Sport

Paqarada shënon dhe asiston në kualifikimin e St. Paulit

 

Futbollisti i Kosovës, Leart Paqarada, ka shënuar gol dhe ka asistuar në kualifikimin e St. Paulit në Kupën e Gjermanisë.

Të mërkurën, St. Pauli fitoi në udhëtim te Dynamo Dresden me rezultatin 3:2, pas vazhdimeve, në kuadër të 1/16-tës së Kupës gjermane.