Sport

Joshua insiston se u ka dhënë fund humbjeve

Foto: AP
 

Boksieri Anthony Joshua ka insistuar se u ka dhënë fund humbjeve. Ai ka zbuluar se po konsideron një ndryshim në stërvitjet e tij pas disfatës që e pësoi nga boksieri ukrainas Oleksandr Usyk. Joshua, i cili humbi titujt e unifikuar botërorë WBA, WBO dhe IBF nga ukrainasi Usyk, të mërkurën ka insistuar se është gati për luftë ndërsa po bëhet gati për një rimeç të mundshëm. Usyk në fund të muajit të shkuar e mposhti me pikë Joshuan pas 12 raundeve. Mirëpo Joshua ka insistuar se do ta nokautojë Usykun në rimeç, pasi nuk do të mposhtet më.

“Unë u kam dhënë fund humbjeve muajin e shkuar. Usyku do të nokautohet në meçin tjetër, sepse kjo është luftë dhe unë do të përgatitem në mënyrën më të mirë të mundshme”, është shprehur Joshua. “Unë jam duke shkuar në luftën time të 12-të për titullin botëror tani dhe mësimi ka mbaruar. Është thjesht luftë tash e tutje për mua dhe unë jam shumë i mërzitur që jam mposhtur nga Usyku. Po ndihem i nervozuar vetëm duke folur për të”.