Sport

Liverpooli arrin në çerekfinale të League Cup

Foto: AP
 

Liverpooli ka arritur në çerekfinale të Kupës së Ligës së Anglisë.

Liverpooli në 1/8 e finales triumfoi në udhëtim ndaj klubit të Kategorisë së Dytë, Preston N.E. me rezultatin 2:0. Takumi Minamino (62’) dhe Divock Origi (84’) shënuan golat për Liverpoolin.