Sport

Xavi favorit për të marrë drejtimin e Barcelonës

 

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi, është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e kësaj skuadre pas shkarkimit të Ronald Koemanit.

Pos tij, mediat spanjolle kanë lakuar edhe emrat e Andrea Pirlos, Roberto Martinezit, Marcelo Gallardos dhe Erik ten Hagut.