Sport

Shqiptari që studion fetë, shkëlqen në Botërorin e boksit në Beograd

Me fytyrë të gjakosur është larguar nga ringu boksieri kroat, Filip Kolar.

 

Me fytyrë të gjakosur është larguar nga ringu boksieri kroat, Filip Kolar.

Të premten mbrëma në kuadër të Kampionatit Botëror të boksit amator, që po mbahet në Beograd, Kolar u përball me boksierin shqiptar, Don Emini. Emini e prezanton Norvegjinë, vend në të cilin edhe jeton. Dhe ndaj kroatit ai ishte bindës.