Sport

Interi mposht Shakhtarin, ngrihet në vendin e dytë në Grupin D

Foto: AP
 

Interi e ka fituar ndeshjen e xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve dhe është ngritur në pozitën e dytë në tabelë, në Grupin D.

“Nerazzurrët” triumfuan me rezultatin 3:1 në udhëtim te Sheriff Tiraspoli i Moldavisë.