Sport

Alves thotë se te Barcelona është kthyer për një vend titullari

 

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Dani Alves, tha se është rikthyer te Barcelona për të luftuar për një vend titulluari dhe jo për të qëndruar në stol, pasi 38-vjeçari iu prezantua pothuajse 10.000 tifozëve në stadiumin “Camp Nou” të mërkurën.

Një Alves i buzëqeshur u përkul, tundi duart dhe puthi stemën e klubit para tifozëve të adhuruar të Barcelonës që brohoritnin emrin e tij, përpara se të nënshkruante kontratën në fushë së bashku me presidentin e klubit Joan Laportan. Në konferencën për shtyp pak më vonë, Laporta madje mbajti të hapur mundësinë e rikthimit të më shumë ish-yjeve të Barcelonës pas ardhjes së Xavi Hernandezit në postin e trajnerit, në përgjigje të një pyetjeje për të ardhmen e Lionel Messit dhe Andres Iniestas.