Sport

Ylli e fiton ngushtë derbin ndaj Prishtinës

 

Kampioni në fuqi i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli e ka fituar derbin e xhiros së 11 në Superligën e Kosovës. Të mërkurën, Ylli ka triumfuar në kryeqytet ndaj skuadrës së Sigal Prishtinës me rezultatin e ngushtë 72:70.

Për Yllin, kjo është fitorja e nëntë këtë edicion dhe e ngrit në pozitën e parë në tabelë me 20 pikë të mbledhura, dy më shumë se Trepça që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Ndërkohë, Prishtina që regjistroi disfatën e pestë këtë sezon, mbetet e treta në tabelë me 17 pikë të tubuara.