Sport

Dybala pajtohet me kontratën e re

 

Paulo Dybala do të mbetet te Juventusi. Mediat italiane kanë raportuar të hënën se sulmuesi argjentinas është pajtuar me kushtet e ofruara për vazhdimin e kontratës.

28-vjeçari ka arritur marrëveshje personale dhe do të nënshkruajë kontratë trevjeçare që do ta mbajë atë në Torino deri në vitin 2025.