Sport

Te Suedia pranojnë se shorti ishte i vështirë, vlerësojnë lart Çekinë

 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Suedisë, Janne Andersson ka thënë se shorti i plejofit për Botërorin “Katari 2022” nuk ishte aspak i lehtë për ekipin e tij.

Suedia duhet ta mposhtë Çekinë në gjysmëfinale për të siguruar ndeshjen finale kundër fituesit mes Rusisë dhe Polonisë.